Wózki wysokiego składowania to wyspecjalizowane urządzenia, mające za zadanie umieszczanie ładunków na szczytowych poziomach wielokondygnacyjnych regałów. W zależności od modelu, pozwalają unosić towary o masie od kilkuset kilogramów do 2 ton nawet na kilkanaście metrów. Ich konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem pracy w wąskich korytarzach roboczych, często występujących w magazynach wysokiego składowania. Wózki wysokiego składowania charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, wysuwnym masztem i zabudowaną kabiną operatora, niwelującą przenoszone drgania oraz zapewniającą wysoki poziom bezpieczeństwa.

Oferty wózków wysokiego składowania

 

 

 

 

Napęd wózków wysokiego składowania 

Sterowane dyszlem elektryczne wózki wysokiego podnoszenia zasilane są z akumulatorów ołowiowych, kwasowo-ołowiowych mokrych lub suchych (tzw. żelowych) bądź nowoczesnych baterii litowo-jonowych. Dzięki niewielkim poborom energetycznym i długiemu czasowi pracy na jednej baterii, sprawdzają się w zakładach o wielozmianowym trybie pracy.

Ich ładowanie odbywa się najczęściej przy użyciu urządzenia dostarczonego wraz wózkiem. Decydując się na pojazd używany, warto upewnić się co do stanu akumulatora oraz tego, czy oferta obejmuje prostownik. Dogodnym usprawnieniem, o które warto pytać, jest także boczna wymiana baterii.

 

Zastosowanie wózków wysokiego składowania

Wózki wysokiego składowania w wykorzystywane są przede wszystkim w obiektach, w których magazynowanie odbywa się w oparciu o wielopoziomowe systemy regałowe. Są często stosowane w chłodniach, mroźniach oraz dużych centrach dystrybucyjnych – wszędzie tam, gdzie znaczenie ma optymalne zagospodarowanie powierzchni.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY