Sterowane dyszlem wózki wysokiego podnoszenia charakteryzują się zasięgiem pozwalającym na kilkukondygnacyjne sztaplowanie. Na tle innych urządzeń transportowych wyróżniają się dużym udźwigiem resztkowym oraz stosunkowo niską ceną. Tańsze niż wózki wysokiego składowania i wózki do komisjonowania pionowego, umożliwiają umieszczanie kilkusetkilogramowych ładunków na wysokość przekraczającą 5000 mm.

Oferty wózków wysokiego podnoszenia

 

 

 

Napęd wózków wysokiego podnoszenia sterowanych dyszlem

Sterowane dyszlem elektryczne wózki wysokiego podnoszenia zasilane są z akumulatorów ołowiowych, kwasowo-ołowiowych mokrych lub suchych (tzw. żelowych) bądź nowoczesnych baterii litowo-jonowych. Dzięki niewielkim poborom energetycznym i długiemu czasowi pracy na jednej baterii, sprawdzają się w zakładach o wielozmianowym trybie pracy.

Ich ładowanie odbywa się najczęściej przy użyciu urządzenia dostarczonego wraz wózkiem. Decydując się na pojazd używany, warto upewnić się co do stanu akumulatora oraz tego, czy oferta obejmuje prostownik. Dogodnym usprawnieniem, o które warto pytać, jest także boczna wymiana baterii. 

 

Zastosowanie sterowanych dyszlem wózków wysokiego podnoszenia

Ze względu na swą uniwersalność, wózki wysokiego podnoszenia odgrywają kluczową rolę w logistyce wewnętrznej. Są używane zarówno w transporcie towaru w strefach przed magazynem, jak i podczas załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych oraz do obsługi regałów. Stanowią ekonomiczną alternatywę dla innych urządzeń sztaplujących i mogą zastępować je w wykonywaniu wybranych zadań. Wózki tego typu mogą być wyposażone w składaną platformę dla operatora, dzięki której możliwe jest pokonywanie większych odległości.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY