Sterowane dyszlem wózki niskiego unoszenia to urządzenia transportu poziomego, umożliwiające uniesienie ładunku na wysokość rzędu 100-200 milimetrów. Ich ważnym atutem jest przystępna cena oraz długie, sięgające 1000 motogodzin okresy serwisowe.

Przy niewielkich kosztach inwestycji i eksploatacji, sterowane dyszlem elektryczne wózki niskiego unoszenia pozwalają wielokrotnie zwiększyć wydajność pracowników odpowiedzialnych za transport poziomy na niewielkich odległościach.

Oferty wózków niskiego unoszenia

 

 

 


Napęd sterowanych wózków niskiego unoszenia sterowanych dyszlem

Sterowane dyszlem elektryczne wózki niskiego unoszenia zasilane są z akumulatorów ołowiowych, kwasowo-ołowiowych bądź nowoczesnych baterii litowo-jonowych. Ich ładowanie odbywa się najczęściej przy użyciu prostownika dostarczonego wraz wózkiem. Decydując się na pojazd używany, warto upewnić się co do stanu akumulatora oraz tego, czy oferta obejmuje prostownik.

 

Zastosowanie sterowanych dyszlem wózków niskiego unoszenia

Prowadzone dyszlem elektryczne wózki niskiego unoszenia przystosowane są do najczęściej wykonywanych prac w sklepach i małych magazynach, gdzie zazwyczaj operuje się niskim bądź średnim obciążeniem. Warto też pamiętać, że zgodnie z polskimi przepisami, pracownik nie może ciągnąć towaru o masie większej niż 450 kg.

 Ze względu na dobry stosunek efektywności do ceny, często są wykorzystywane także w dużych halach magazynowych i zakładach produkcyjnych jako specjalistyczne uzupełnienie floty transportowej. Doskonale sprawdzają się przy codziennych czynnościach, jak rozładunek towaru czy wymiana baterii czołowych elektrycznych wózków widłowych z przeciwwagą. Wózki tego typu mogą być wyposażone w platformę dla operatora (składaną lub stałą), dzięki której możliwe jest pokonywanie większych odległości.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY