Wózki do komisjonowania poziomego służą optymalizacji prac związanych z pobieraniem towarów i kompletacji zamówień z miejsc paletowych, znajdujących się na najniższym lub pierwszym poziomie magazynu. Często wyposaża się je w dostosowane do konkretnych towarów i specyfiki pracy urządzenia unoszące: wydłużone lub podwójne, dwupoziomowe widły, umożliwiające przewożenie kilku palet jednocześnie, lub zwiększające ergonomię kompletacji podnośniki nożycowe.

Oferty wózków do komisjonowania poziomego

 

 

 


Napęd wózków do komisjonowania poziomego

Sterowane dyszlem elektryczne wózki wysokiego podnoszenia zasilane są z akumulatorów ołowiowych, kwasowo-ołowiowych mokrych lub suchych (tzw. żelowych) bądź nowoczesnych baterii litowo-jonowych. Dzięki niewielkim poborom energetycznym i długiemu czasowi pracy na jednej baterii, sprawdzają się w zakładach o wielozmianowym trybie pracy.

Ich ładowanie odbywa się najczęściej przy użyciu urządzenia dostarczonego wraz wózkiem. Decydując się na pojazd używany, warto upewnić się co do stanu akumulatora oraz tego, czy oferta obejmuje prostownik. Dogodnym usprawnieniem, o które warto pytać, jest także boczna wymiana baterii.


Zastosowanie wózków do komisjonowania poziomego

Wózki do komisjonowania poziomego wykorzystywane są w obiektach, w których kompletacja wymaga przemieszczania się pomiędzy odległymi miejscami paletowymi. Dzięki platformie dla operatora i maksymalnej prędkości jazdy do kilkunastu kilometrów na godzinę, pozwalają na istotne zwiększenie wydajności komisjonowania przy konieczności pokonywania większych dystansów. Chętnie stosuje się je w wielkopowierzchniowych magazynach i centrach dystrybucyjnych.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY