Wózki do komisjonowania pionowego służą optymalizacji prac związanych z pobieraniem towarów i kompletacji zamówień z miejsc paletowych znajdujących się na różnych, również wyższych poziomach wielokondygnacyjnych regałów. Zabudowana kabina operatora jest w ich przypadku najczęściej zintegrowana z masztem i urządzeniami unoszącymi ładunki – tak, by osoba je podejmująca mogła swobodnie sięgać po towary i weryfikować ich poprawność. Ze względu na duże zróżnicowanie procesów intralogistycznych dotyczących kompletacji, producenci oferujący wózki do komisjonowania pionowego proponują pojazdy modułowe, umożliwiające dostosowanie ich parametrów do konkretnych potrzeb. Przeglądając oferty używanych wózków do komisjonowania pionowego warto więc dopytywać o wszelkie szczegóły.

Oferty wózków do komisjonowania pionowego

 

 Napęd wózków do komisjonowania pionowego

Sterowane dyszlem elektryczne wózki wysokiego podnoszenia zasilane są z akumulatorów ołowiowych, kwasowo-ołowiowych mokrych lub suchych (tzw. żelowych) bądź nowoczesnych baterii litowo-jonowych. Dzięki niewielkim poborom energetycznym i długiemu czasowi pracy na jednej baterii, sprawdzają się w zakładach o wielozmianowym trybie pracy.

Ich ładowanie odbywa się najczęściej przy użyciu urządzenia dostarczonego wraz wózkiem. Decydując się na pojazd używany, warto upewnić się co do stanu akumulatora oraz tego, czy oferta obejmuje prostownik. Dogodnym usprawnieniem, o które warto pytać, jest także boczna wymiana baterii.


Zastosowanie wózków do komisjonowania pionowego

Wózki do komisjonowania pionowego wykorzystywane są w obiektach, w których magazynowanie odbywa się w oparciu o kilkupoziomowe systemy regałowe – w dużych sklepach, montażowniach, czy centrach dystrybucyjnych Znajdują zastosowanie w kompletacji ładunków niedostępnych z poziomu posadzki.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY