Czołowe wózki widłowe z przeciwwagą to jedne z najpopularniejszych urządzeń transportu magazynowego, dla wielu osób stanowiące pierwsze skojarzenia z pojęciem „wózek widłowy”. Ich cechą charakterystyczną są umieszczone frontalnie widły, tylna oś skrętna oraz konstrukcja pozbawiona elementów mogących utrudniać manewrowanie. Dzięki temu, pozwalają swobodnie poruszać się w alejkach roboczych, podejmować ładunki i umieszczać je na regałach.

Elementem, pozwalającym utrzymać stabilność przy przewożeniu ciężkich towarów, jest przeciwwaga. Przybierając najczęściej formę masywnego odlewu stalowego, umieszczonego w tylnej części wózka, obniża punkt ciężkości pojazdu, gwarantując bezpieczeństwo przejazdów nawet, gdy transportowane i unoszone są ważące kilka ton palety.

Oferty czołowych wózków gazowych

 

 

 

Napęd czołowych wózków gazowych

Zasilane gazem (LPG) czołowe wózki widłowe z przeciwwagą to pojazdy spalinowe, pozwalające obniżyć koszty eksploatacji dzięki wykorzystaniu paliwa, będącego ekonomiczną alternatywą dla benzyny i oleju napędowego. Urządzenia z napędem tego typu osiągają parametry jezdne charakterystyczne dla wózków spalinowych, przy zachowaniu stosunkowo niskich nakładów na eksploatację. Należy pamiętać, że butle gazowe do wózków widłowych różnią się od tych używanych w domowych kuchenkach ponieważ mocowane są w poziomie. 

Zastosowanie czołowych wózków LPG

Mocne i ekonomiczne, czołowe wózki spalinowe z napędem gazowym - od kompaktowych modeli po przystosowane do przewozu wielotonowych ładunków wózki dużej mocy - wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki jezdne. Są chętnie stosowane w budownictwie, przemyśle ciężkim, leśnictwie, portach i we wszelkich zastosowaniach zewnętrznych.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY