Używane wózki widłowe elektryczne

Czołowe wózki widłowe z przeciwwagą to jedne z najpopularniejszych urządzeń transportu magazynowego, dla wielu osób stanowiące pierwsze skojarzenia z pojęciem „wózek widłowy”. Ich cechą charakterystyczną są umieszczone frontalnie widły, tylna oś skrętna oraz konstrukcja pozbawiona elementów mogących utrudniać manewrowanie. Dzięki temu, pozwalają swobodnie poruszać się w alejkach roboczych, podejmować ładunki i umieszczać je na regałach.

Elementem, pozwalającym utrzymać stabilność przy przewożeniu ciężkich towarów, jest przeciwwaga. Przybierając najczęściej formę masywnego odlewu stalowego, umieszczonego w tylnej części wózka, obniża punkt ciężkości pojazdu, gwarantując bezpieczeństwo przejazdów nawet, gdy transportowane i unoszone są ważące kilka ton palety.

Oferty czołowych wózków elektrycznych

 

 

Napęd czołowych wózków elektrycznych

Energia potrzebna do napędzania układu jezdnego elektrycznych wózków widłowych czerpana jest z baterii trakcyjnych, umożliwiających wielokrotne ładowanie. Największą popularnością na rynku cieszą się akumulatory kwasowe, nieco mniejszą – zasadowe. Najnowszymi rozwiązaniami technologicznym w tym zakresie są baterie litowo-jonowe i wodorowe ogniwa paliwowe. Ze względu na stosunkowo wysokie ceny wciąż nie są one powszechnie stosowane i rzadko spotykane w wózkach używanych.

Najpopularniejsze na rynku baterie kwasowo-ołowiowe dostarczają prąd stały, który za pośrednictwem falownika zamieniany jest na prąd przemienny w celu zasilenia silników jazdy. Sprawne układy napędowe tego rodzaju pozwalają na nieprzerwaną pracę przez całą trwającą 8 zmianę.

Zastosowanie czołowych wózków elektrycznych

Elektryczne wózki czołowe znajdują zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie wymaga się niskiego poziomu hałasu oraz zerowej emisji spalin. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle spożywczym oraz w przypadku zamkniętych magazynów. Coraz częściej są wybierane są jednak również jako ekologiczna alternatywa dla wózków spalinowych.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY