Czołowe wózki widłowe z przeciwwagą to jedne z najpopularniejszych urządzeń transportu magazynowego, dla wielu osób stanowiące pierwsze skojarzenia z pojęciem „wózek widłowy”. Ich cechą charakterystyczną są umieszczone frontalnie widły, tylna oś skrętna oraz konstrukcja pozbawiona elementów mogących utrudniać manewrowanie. Dzięki temu, pozwalają swobodnie poruszać się w alejkach roboczych, podejmować ładunki i umieszczać je na regałach.

Elementem, pozwalającym utrzymać stabilność przy przewożeniu ciężkich towarów, jest przeciwwaga. Przybierając najczęściej formę masywnego odlewu stalowego, umieszczonego w tylnej części wózka, obniża punkt ciężkości pojazdu, gwarantując bezpieczeństwo przejazdów nawet, gdy transportowane i unoszone są ważące kilka ton palety.

Oferty czołowych wózków Diesel

 

 

 


Napęd czołowych wózków Diesel

Wyposażone w wysokoprężne silniki Diesla wózki widłowe z przeciwwagą to pojazdy spalinowe, zapewniające maksymalną moc podczas pracy z najcięższymi ładunkami. Dzięki ciągłym usprawnieniom w zakresie tej technologii, pojazdy nie gwarantują dobre osiągi w każdych warunkach, przy jednoczesnym ograniczaniu emisji dwutlenku węgla i cząstek stałych.

Zastosowanie czołowych wózków Diesel

Mocne i ekonomiczne, czołowe wózki spalinowe z napędem Diesla - od kompaktowych modeli po przystosowane do przewozu wielotonowych ładunków wózki dużej mocy - wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki jezdne. Są chętnie stosowane w budownictwie, przemyśle ciężkim, leśnictwie, portach i we wszelkich zastosowaniach zewnętrznych.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY