Wózki ciągnikowe i traktory to urządzenia przeznaczone do transportu poziomego na średnich i długich dystansach. W zależności od typu pojazdu oraz rodzaju zastosowanych przyczep lub ram, mogą służyć zarówno do przewozu spaletyzowanych ładunków, jak i szeroko pojętych towarów drobnicowych. Ich cechą charakterystyczną jest duży sięgający nawet kilkudziesięciu ton uciąg. Są najbardziej wydajnym rozwiązaniem w obszarze transportu poziomego.

Oferty ciągników i traktorów

 

 

 


Napęd ciągników i traktorów

Sterowane dyszlem elektryczne wózki wysokiego podnoszenia zasilane są z akumulatorów ołowiowych, kwasowo-ołowiowych mokrych lub suchych (tzw. żelowych) bądź nowoczesnych baterii litowo-jonowych. Dzięki niewielkim poborom energetycznym i długiemu czasowi pracy na jednej baterii, sprawdzają się w zakładach o wielozmianowym trybie pracy.

Ich ładowanie odbywa się najczęściej przy użyciu urządzenia dostarczonego wraz wózkiem. Decydując się na pojazd używany, warto upewnić się co do stanu akumulatora oraz tego, czy oferta obejmuje prostownik. Dogodnym usprawnieniem, o które warto pytać, jest także boczna wymiana baterii.

 

Zastosowanie wózków ciągnikowych i traktorów

Dzięki uciągowi nieporównywalnemu z innymi typami urządzeń techniki magazynowej oraz dużym prędkościom maksymalnym, traktory są najbardziej wydajnym rozwiązaniem w zadaniach transportu poziomego w obiektach, charakteryzujących się dużymi odległościami. Z powodzeniem są wykorzystywane w wielkopowierzchniowych halach zakładowych przemysłu samochodowego, na lotniskach, kolei i pocztowych centrach dystrybucyjnych. Dzięki stosunkowo niskiej konstrukcji, zapewniającej dobrą widoczność oraz wysoką stabilność, znajdują zastosowanie również na liniach produkcyjnych o dużym natężeniu ruchu.

ZOBACZ WSZYSTKIE OFERTY